Používanie Naspira

Účelom Naspira® - ústno-sacej odsávačky je unikátne navrhnutá nosová odsávačka pre efektívne odsávanie upchatého nosa dieťaťa.

Kľúčové vlastnosti:
- priehľadný dizajn bezpečný pre dojčatá a batoľatá
- dodávané 7 vrstvové in-line jednorazové filtre, aby sa znížilo riziko kontaminácie
- komponenty sú rozoberateľné pre jednoduché čistenie
- 2-v-1 konštrukcia umožňuje využívať Naspiru ako bankovú odsávačku aj ako ústno-saciu odsávačku
- je možné umývať v umývačke (okrem jednorázových filtrov)
- špička je vyrobená z kvalitného silikónu a je veľmi mäkká na dotyk
- jednosmerný ventil bráni vstupu vzduchu z rodičových úst
- jednorázový filter zabráni kvapalinám alebo hlienom prejsť do úst rodiča
- transparentná konštrukcia umožňuje ľahkú kontrolu jednotlivých zložiek
- transparentná konštrukcia znižuje množstvo rastu húb a plesní, ktoré môžu byť v nepriehľadných bankách odsávačiek
- sacia špička, priehľadná plastová spojka, banka, rúrky a náustok môžu byť sterilizované tak, že sa najprv na ich čistenie použije tekutý umývací prostriedok s mydlom a vodou, následne umiestnte vyčistené časti odsávačky vo vriacej vody po dobu piatich minút, alebo pomocou postupu na dezinfekciu v mikrovlnke
- špička je dimenzovaná tak, aby nevstúpila do nosných dutín dieťaťa a nespôsobila zranenie

Poznámka:
Filter je na jedno použitie a môže byť použitý iba raz. Tým je bezpečný pre všetkých a prosím nesnažte sa ho sterilizovať alebo umyť.

Návod na použitie:
1. Držte dieťa vo vzpriamenej až trošku predklonenej polohe, dobre zaistené v náručí, a majte istotu, že dieťaťu je pohodlne.
2. Umiestnite špičku odsávačky do nosnej dierky dieťaťa a sajte veľmi jemne cez náustok, ako keby ste pili zo slamky. V prípade potreby môžete vždy použiť väčšiu saciu silu. Náustok je jednosmerný ventil a neumožní vám vdýchnuť do nosa dieťaťa.
3. Predbežné ošetrenie s niekoľkými kvapkami roztoku chloridu sodného alebo fyziologického roztoku v spreji do každej nosnej dierky môže pomôcť uvoľniť husté hlieny pred použitím Naspira® - ústno-sacej odsávačky. Hlien z nosových dierok dieťaťa vyjde veľmi ľahko a zhromažďovať sa bude hlavne pri špičke. A ak je hlienu veľa tak aj v banke odsávačky.
4. Opakujte predchádzajúce kroky v rovnakej a/alebo druhej nosnej dierke podľa potreby.
5. Riaďte sa manuálom na čistenie a dezinfekciu, čím sa postaráte o bezpečnosť seba aj svojho dieťaťa.
6. Výmena filtra je nutná, ak je znečistený sekrétmi alebo po skončení akútnej infekcie, alebo každý týždeň počas používania.

Čistiace a sterilizačné inštrukcie

Ako oddeliť diely pre čistenie:
1. Zatlačte na otvor špičky s palcom a ukazovákom
2. Stlačte banku palcom a ukazovákom druhej ruky, takže rýchly nárast tlaku vzduchu oddelí časti od seba
3. Rozobrať zostávajúce súčasti ťahom koncov od seba. Vyberte filter a položte ho bokom. Filter nemôže byť čistený ani sterilizovaný, ale môže byť znovu použitý v prípade, že sa nedostane do kontaktu s hlienom. Umyte všetky voľné súčasti teplou vodou s tekutým saponátom a následne dôkladne opláchnite čistou vodou. Prebytočnú vodu straste.

Pre dezinfekciu možete zvoliť jeden z dvoch spôsobov:
1. dezinfekcia varom: Umiestnite jednotlivé časti do vriacej vody po dobu 5 minút. Pred vybratím jednotlivých súčastí z vody zabezpečte, aby voda mohla úplne vychladnúť. Straste prebytočnú vodu. Nechajte všetky súčasti vyschnúť pred opätovnou montážou umiestnením v papierovom obrúsku.
2. dezinfekcia v mikrovlnke: Vyčistite odsávačku vodou a mydlom, straste prebytočnú vodu. Umiestnite odsávačku do mikrovlnnej rúry po dobu 45 sekúnd. To bude dezinfikovať odsávačku ako odporúča NeilMed tak, ako boli zverejnené v lekárskych odborných časopisoch. Filter je na jedno použitie a musí byť vymenený, ak sa dostane do styku s hlienom, alebo po skončení akútneho ochorenia dieťaťa.

Nepokúšajte sa filter sterilizovať a znova použiť. Naspira® - ústno-saciu odsávačku nie je dobré umývať v umývačke. Umývačka riadu nie je schopná dostatočne vyčistiť vnútro jednotlivých častí odsávačky. Vodné trysky v umývačke riadu nemôžu umyť úzke časti odsávačky a ani časti vnútra nebudú dôkladne vyčistené.