Používanie NasoGel

Používajte len podľa pokynov, pri pretrvávajúcich problémoch navštívte svojho lekára / zdravotníckeho pracovníka.

Návod na použitie - NasoGel® tuba s gélovým roztokom
nasogel

Pokyny: Pomocou čistej vatovej tyčinky alebo prstom s gumenou rukavicou naneste malé množstvo NasoGel®-u do každej nosnej dierky raz za 4 až 6 hodín. V prípade pretrvávajúceho sucha v nose môžete zvýšiť frekvenciu.
Varovanie: Uchovávajte mimo dosahu detí. Skladujte na chladnom a suchom mieste a chráňte pred mrazom. Používajte iba podľa návodu. Nepoužívajte na sucho v ústach. 

 

 

Návod na použitie - NasoGel® nekvapkajúci gélový sprej

Pokyny: Použite 1-2 vstreky NasoGEL®-u do každej nosnej dierky raz za 4 až 6 hodín. V prípade pretrvávajúceho sucha v nose, môžete zvýšiť frekvenciu používania. Varovanie: Uchovávajte mimo dosahu detí. Nepoužívajte na sucho v ústach. Nepoužívajte, ak ste alergický na niektorú zo zložiek uvedených na krabičke.

nasogel
Krok 1: Odstráňte viečko z trysky 

nasogel
Krok 2: Odstráňte modrú bezpečnostnú pásku 

nasogel
Krok 3: Na naplnenie tlakového mechanizmu: (A) Stlačte trysku a držte ho v dolnej polohe na 4 sekundy, ako je znázornené (B) Uvoľnite trysku (C) Opakujte kroky a) a b) 4-5 krát, alebo pokiaľ gél vyjde.
DÔLEŽITÉ: musíte stlačiť tlačidlo a potom držať trysku po dobu celých 4 sekúnd pre maximálny striekací výkon, ako je znázornené na obrázku 3.

nasogel
Krok 4: Po naplnení tlakového mechanizmu je gél pripravený na okamžité použitie.  

nasogel
Krok 5: Použitie 2-4 vstreky z NasoGel® spreju do každej nosnej dierky každých 4-6 hodín. V prípade pretrvávajúceho sucha v nose, môže sa zvýšiť frekvenciu použitia.

nasogel
Krok 6: Vymeňte bezpečnostnú pásku a uzáver po použití na zamedzenie vyschnutia. Tryska zostane natlakovaná na niekoľko dní. Potom bude potrebné ju natlakovať znovu, pretože tlak vzduchu sa stratí.