Používanie NasaDrops

NeilMed® NasaDrops® roztok na cesty je bez liečiv, bez konzervačných látok, sterilný nosný soľný roztok, ktorý upokojuje a hydratuje.

Určený je pre dojčatá, deti aj dospelých, ktorí trpia suchým alebo upchatým nosom. Ampulky s objemom 15 ml sú vhodné pre domácnosti, škôlky, na detské ihrisko, do školy, do leteckej prepravy, hotelových izieb alebo na nemocničné použitie. Niekoľko kvapiek roztoku chloridu sodného váš nos a dutiny hydratujú. Stláčanie väčšieho množstva dodá jemný preplach nosa. Tento produkt je vhodný pre deti od 6 mesiacov a starších. Pre deti mladšie ako 6 mesiacov sa poraďte so svojím lekárom.

Použitie pre nos a dutiny:
Krok 1: Otočením otvorte ampulku alebo nádobku.
Krok 2: Ak používate pre dieťa, držte bábätko alebo dieťa vo vzpriamenej polohe.
Krok 3: Nakloňte dieťa alebo hlavu dieťaťa mierne dopredu.
Krok 4: Vložte špičku ampulky do nosovej dierky.
Krok 5: Stlačením nádobky jemne dávkujte pár kvapiek na hydratáciu, stlačte viac v prípade potreby dodať väčšie množstvo roztoku na preplach dutín a nosa. V závislosti na veľkosti nosnej dutiny, bude preplachovaný fyziologický roztok s hlienom vytekať z druhej nosovej dierky. Nepoužitý roztok znehodnoťte.
Krok 6: Použite až šesťkrát denne podľa potreby alebo podľa pokynov svojho lekára.
Krok 7: Akonáhle je ampulka alebo nádobka prázdna, môžete ju použiť ako jednorázovú odsávačku na odsávanie nosného sekrétu.

VÝSTRAHA
Tento výrobok má byť použitý dospelou osobou, ktorá pochopila použitie u dojčiat a detí. Musia sa dodržiavať všetky pokyny.
- nepoužívajte v nose, zatiaľ čo je dieťa v ľahu na chrbte, aby sa zabránilo kašľu, duseniu alebo stekaniu hlienu alebo fyziologického roztoku do krku
- nemiešajte s inými tekutinami alebo prísadami
- určené na vonkajšie použitie, nie na injekčné použitie
- nepoužívajte, ak je roztok zakalený alebo ampulky netesnia alebo sú nalomené
- zlikvidujte otvorený a nepoužitý roztok
- uchovávajte mimo dosahu detí
- farba a tvar ampuliek sa môžu líšiť
- udržujte mimo dosahu priameho slnečného žiarenia
- skladujte v chlade a suchu