Používanie NasaMist

Návod pre NasaMist®- izotonický/hypertonický/pediatrický soľný sprej

Nepálivý soľný sprej bez liečiv pomáha zmierniť príznaky alergickej nádchy, suchosti, kvapkania z nosa, z prechladnutia alebo z chrípky. Hypertonické riešenie prináša viac ako dvojnásobok koncentrácie soľného roztoku oproti izotonickému.

Pred použitím pre deti mladšie ako 6 mesiacov, sa obráťte na svojho lekára.

Nosné spreje nemôžu byť považované za plnohodnotný oplach a premytie nosných a vedľajších nosných dutín. K tomu účelu slúžia veľkoobjemové vyplachovacie systémy ako nosné sprchy Sinus Rinse™.

Krok 1: Vložte špičku nadstavca do nosnej dierky a miernym zatlačením nastriekajte adekvátny objem tak, aby boli nosné dierky vlhké.
Krok 2: Opakujte pre druhú nosovú dierku. U dojčiat a detí, nevkladajte trysku do dierky viac ako je príruba. Používať tak často ako je potrebné, aby sa nos hydratoval. Výhody riešenia hypertonických - extra silných sprejov Výskumy ukazujú, že hypertonický (2,7%) alebo viac koncentrovaný roztok môže pomôcť znížiť upchatie nosa lepšie ako roztok izotonický (0,9%). Dôvodom je, že viac koncentrovaný soľný roztok bude čerpať viac vody z preťaženého tkaniva, znižuje opuchy a otvorí nosné dierky a otvory dutín, aby bolo umožnené lepšie prepláchnutie.* Je možné, že môže dôjsť k dočasnému páleniu alebo pichaniu s hypertonickým roztokom. Ak tento problém pretrváva, použite prosím izotonický sprej.

UPOZORNENIE
- systém je určený pre jedného používateľa, aby sa znížilo riziko kontaminácie
- nosné dierky sa nemôžu úplne upchať počas používania, aby sa zabránilo tlaku v nose alebo ušiach
- udržujte mimo dosahu detí
- obsah je pod tlakom, neprepichujte ani nehádžte do ohňa skladujte pri teplote medzi 5 °C a 55 °C, bez slnečného žiarenia a mimo dosahu zdrojov tepla, sprej nesmie zamrznúť
- poraďte sa s lekárom pred použitím u detí mladších ako šesť mesiacov
*V porovnaní s izotonickým roztokom

 

 

Návod pre NasaMist® - 3-v-1
3 osobitne navrhnuté dýzy dodávajú najlepšiu a najšetrnejšiu "hmlu" pre zvlhčenie nosnej dutiny, špeciálny adaptér pre veľkoobjemové čistenie nosa a dutín a stredná špička pre silnejší prúd. Pre deti od 1 roka a vyššie s použitím správnej špičky.

Špička pre ultra jemné rozprášenie na nosovú hydratáciu: Túto špičku môžete využiť od veku 1 roka pre hydratačné a upokojujúce účinky suchých nosových dutín.
Vložte špičku pre ultra jemné rozprášenie do nosovej dierky a stlačte tlačidlo, pokým nastriekate požadované množstvo.

Stredná špička: Túto špičku môžete využívať pre deti od 5 rokov. Táto špička bude dodávať stredný objem prúdu, ktorý môže dosiahnuť hlbšie do nosových priechodov.

Veľkoobjemová vyplachovacia špička na nosovú hydratáciu a preplach dutín: Túto špičku môžete využiť pre deti od 5 rokov. Nasaďte špeciálnu kužeľovitú vyplachovaciu špičku a postupujte podľa pokynov v nasledujúcom odseku.

Špeciálne pokyny pre veľkoobjemové preplachovanie: Postavte sa pred umývadlo, predkloňte sa tak, aby to bolo príjemne a nakloňte hlavu. Držte ústa otvorené a bez zadržania dychu, umiestnite špičku pohodlne do nosovej dierky a stlačte tlačidlo, pokým roztok začne vytekať z opačnej nosnej dierky alebo z úst. Umožnite prietoku pokračovať po dobu 2 až 3 sekúnd. Roztok neprehĺtajte. Vysmrkajte sa jemne, bez úplného upchatia nosa, aby nedošlo k vyvinutiu tlaku na vaše ušné bubienky. Ak je to znesiteľné, po každom streknutí môžete potiahnuť roztok z nosa do zadných častí nosa. To pomôže vyčistiť zadnú plochu nosohltanu, čo je plocha na zadnej strane nosného priechodu. Občas nejaký roztok môže dosiahnuť až na zadnú stranu krku. Ak áno, prosím, vypľujte ho do umývadla. K zlepšeniu odvodu zvyškového roztoku je potrebné sa jemne vysmrkať, zatiaľ čo nakláňate hlavu do strán. Kroky opakujte pre druhú nosovú dierku.

UPOZORNENIE
- systém je určený pre jedného používateľa, aby sa znížilo riziko kontaminácie
- nosné dierky sa nemôžu úplne upchať počas používania, aby sa zabránilo tlaku v nose alebo ušiach
- udržujte mimo dosahu detí
- obsah je pod tlakom, neprepichujte ani nehádžte do ohňa
- skladujte pri teplote medzi 5 °C a 55 °C, bez slnečného žiarenia a mimo dosahu zdrojov tepla, sprej nesmie zamrznúť
- poraďte sa s lekárom pred použitím u detí mladších ako šesť mesiacov