Čistenie a dezinfekcia v umývačke a mikrovlnke

Je veľmi dôležité, aby tieto časti zostali čisté a bez akýchkoľvek kontaminácií. Fľašku vymieňajte každé 3 mesiace.

NeilMed® SINUS RINSE™:
Prosím pravidelne si kontrolujte fľašu a slamku, aby ste predchádzali sfarbeniu a trhlinkám, kde sa možu najčastejsie vyskytovať baktérie. Ak sa vyskytnú nejaké vizuálne známky poškodenia alebo trvalé zmeny farby, dôkladne ich vyčistite. V prípade, že sfarbenie zostáva aj po čistení, tak flašku vyraďte a zabezpečte si novú. Dôrazne odporúčame, aby ste dodržiavali všetky tieto kroky po každom použití výrobku.

Krok 1: Opláchnite vrchnák, slamku a fľašu pod tečúcou vodou.
Krok 2: Pridajte niekoľko kvapiek odmastňovacieho prípravku na riad alebo detského šampónu.
Krok 3: Pripevnite vrchnák a slamku do fľaše; držte prst cez otvor vo viečku a fľašku dôkladne pretrepte.
Krok 4: Stlačte pevne fľašu, aby mydlový roztok prečistil vnútro slamky a vrchnáku. Vylejte všetok mydlový roztok z fľaše.
Krok 5: Opláchnite dôkladne mydlo z fľaše, vrchnáku a slamky a umiestnite časti na čistú papierovú utierku a nechajte voľne uschnúť alebo použite preferované stojany NasaDOCK® alebo NasaDOCK® Plus.

NasaDOCK® je jednoduchý a hygienický spôsob, ako vysušiť a uložiť fľašu, vrchnák a slamku Sinus Rinse™.
NasaDOCK® prichádza s rôznymi možnosťami zavesenia a je k dispozícii v rôznych farbách. NasaDOCKU® Plus tiež ponúka úložný priestor pre vaše sáčky. Odporúčame použiť NasaDOCK® ako lacnú a jednoduchú cestu k vysušeniu fľaše, vrchnáka a slamky.

Čistenie v umývačke:
Na čistenie vnútra fľaše nepoužívajte umývačku riadu. Síce fľaša je odolná a bezpečná, čo sa teplôt týka, ale umývačka riadu nevyčistí vnútro fľaše dostatočne. Vodné trysky v umývačke riadu sa nedostanú do úzkeho hrdla fľaše a časti vnútra fľaše a nebudú dôkladne vyčistené. Ako ďalší spôsob čistenia fľaše možeme použit koncentrovaný biely ocot alebo izopropylalkohol (koncentrácia 70%), potom nasleduje čistenie a oplachovanie, ako je popísané v krokoch vyššie.

Dezinfekcia v mikrovlnnej rúre:
Vyčistite prístroj s mydlom a vodou, ako je uvedené vyššie a zbavte ho prebytočnej vody. Teraz umiestnite fľašu, vrchnák a slamku do mikrovlnnej rúry na dobu 60 až 90 sekúnd. Tak prebehne dezinfekcia všetkých súčastí podľa odporúčaní NeilMed® rovnako ako boli zverejnené v lekárskych odborných publikaciach. Používatelia NetiPot: Použite rovnaký postup ako je uvedený vyššie.

Údržba a skladovanie:
Používajte mikrovlnnú rúru na pravidelné dezinfikovanie všetkých súčastí. Vždy skladujte výrobky NeilMed® na chladnom a suchom mieste s dostatočnou ventiláciou. NasaDOCK® alebo NasaDOCK® Plus ponúka jednoduchý hygienický spôsob ako sušiť a skladovat fľašu, slamku alebo konvičku NasaFlo. Neukladajte fľašu s priskrutkovaným uzáverom, ani ak sú obe súčasti suché. Neskladujte mokré časti v plastovom obale. Ak budete cestovať skôr ako budú jednotlivé časti suché, zabaľte si jednotlivé časti dielov samostatne do papierovej utierky. Keď ste ďaleko od domova pokojne použite mydlo alebo šampón na vyčistenie jednotlivych dielov. NeilMed NasaFLO: Prosím vyčistite vodou a mydlom a nechajte voľne uschnúť.