0
Váš nákupný košík je prázdny!

Stále sa pýtate a my vyplachujeme!

Dostávame od vás denne otázky ohľadom vyplachovania nosa nosnou sprchou, každého zaujíma niečo iné.

Veľmi nás to teší, lebo vidíme, že vás táto téma zaujala, že sa nad tým zamýšľate a vidíte v nej možnosť, ako predchádzať a riešiť teraz aktuálne soplíkové obdobie.

Sopeľ a šušeň

Koľko slizu musí vyprodukovať nejaký živočích na to, aby sme ho nazvali slizkým? Jeden až jeden a pol litra denne stačí? Ak áno, potom je človek navonok v podstate celkom suchý (hoci občas spotený), ale vnútorne značne slizký živočích.

Imunita počas celého roka

Stretnú sa dve mamičky – Čawko ako sa máš/máte? Dávno sme sa nevideli. Nooo, veď vieš sople/kašle/laryngitídy... A hneď sme boli „doma“ - v každodennej téme mamičiek – ako udržať dieťa čo najdlhšie zdravé.

Ako sa z nápadu zrodila knižka Soplík Lolík

Lolík sa narodil v meste, kde pôsobilo veľa slávnych slovenských spisovateľov. Hrdo tu stojí Matica slovenská a na Národnom cintoríne leží Kukučín. V tomto meste jedného novembrového rána vykukol do sveta aj on. Nenápadný, obyčajný, rozložený na palete, surfoval si na obálkach s jeho typickým úsmevom. Rovno z tlačiarní sa zviezol na besedu do Centrálnej Turčianskej knižnice, kde zaujal.

Na čo je nám dobrá nosná sprcha?

Preplachovanie dutín alebo nosná sprcha je slovné spojenie, ktoré neznie práve lákavo. A predstava, že by ste si mali sami dobrovoľne dutiny preplachovať roztokom slanej vody, sa môže zdať úplne mimo. Verte však, že veľa ľudí si dutiny bežne preplachuje a majú na to svoje dôvody. Viete, prečo to robia?

Zastavte chronickú či akútnu nádchu: Prečisťujte nos slanou vodou!

Denné preplachovanie nosa soľným roztokom plní podľa jeho zástancov hneď niekoľko funkcií. Medzi najdôležitejšie patria dozaista prevencia pred vírusovými a infekčnými ochoreniami a uvoľňovanie upchaného nosa, ako aj problematických prínosových dutín.

Umyjem si ruky, vyčistím zuby a ... vypláchnem nos?

Rozhodne! Najrýchlejší spôsob, ako si vyčistiť upchatý nos je so staromódnym fyziologickým roztokom. Teplý soľný roztok (roztok slanej vody) rozpúšťa uschnutý hlien, uvoľňuje hustý hlien a dokonca znižuje opuch v nosných dutinách.